Shaping school mental wellbeing through youth participation

De mentale gezondheid van jongeren staat onder druk en bestaande interventies sluiten niet altijd aan bij de behoeften van jongeren. Daarom is samenwerking met jongeren cruciaal, om hun mentale gezondheid te verbeteren en zodat ze zich gehoord en gewaardeerd voelen.

Shaping school
2 categorien   roze   bruin
Onderzoek:

Shaping school mental wellbeing through youth participation

Penvoeder namens het consortium:

dr. (Lysanne) L.W. te Brinke, Erasmus Universiteit

Looptijd:

2025 – 2027

Centrale onderzoeksvraag:

In dit project onderzoeken we welke onderdelen van mentale gezondheidsprogramma’s op middelbare scholen en mbo’s het beste werken voor verschillende jongeren. We betrekken jongeren direct om te begrijpen wat voor wie werkt en waarom. Daarnaast kijken we naar de rol van docenten en mentoren als rolmodellen en hoe deze een positieve impact kunnen hebben op jongeren.

Consortium: 

Erasmus Universiteit Rotterdam, Trimbos-instituut, Universiteit Utrecht, Nederlands Jeugdinstituut (NJi), Albeda, Nederlandse Jeugdraad (NJR) en MIND Us.

Meer informatie:

Dit project wordt mede mogelijk gemaakt door:

Logo 1
Logo nwa
Logo
Logo color dark